Jánošíkove slávnosti

Jánošíkove slávnosti

Obec je známa aj ako rodisko zbojníckeho hrdinu Juraja Jánošíka, na ktorého počesť sa v Terchovej konajú každoročne Jánošíkove slávnosti, ktoré sem priťahujú množstvo návštevníkov nielen domácich, ale aj zo zahraničia. Organizujú sa vždy prvý augustový víkend. Počas týchto dní sú obsadené všetky ubytovacie kapacity v celom okolí Terchovej. Program vystúpení folklórneho festivalu, ktoré sa konajú v terchovskom amfiteátri, je tvorený prezentáciou ľudovej hudby, remesiel a tradíciou.

Terchovský budzogáň

Terchovský budzogáň

Stretnutie, na ktoré sa tešia všetci správni rockeri a punkeri vždy v polovici augusta v Amfiteátri nad Bôrami v Terchovej. Aktéri tohto podujatia pozývajú na tento festival rôzne kapely týchto moderných hudobných štýlov nielen zo Slovenska a Čiech ale aj zahraničia Headliner, Offspring, KABÁT, ARAKAIN, ALKEHOL, ARZÉN, KONFLIKT, HT, SCARLET WINGS, DAIRA, MAD FREQUENCY a ďalší ... .

Country fest Rozmarín Terchová

Obľúbené podujatie všetkých ktorí milujú country, čas keď Terchová nanovo ožíva folkom, na ktorom sa stretávajú hviezdy folkového neba ako napríklad skupina Drišľak, Lojzo, Ján a František Nedvědi, Vojta Nedvěd so skupinou, Věra Martinová, Lenka Filipová, Naďa Urbánková, Ivan Mládek, Wabi Daněk, Soňa Horňáková, Zuzana Mojžíšová ale i Čechomor, Žobráci, Zelenáči M. Hoffmanna, Mloci, Taktici, Garcia, NovyRownak,Žamboši, Press urger Klezmer Band, Spiritualkvintet, Rangers, Róbert Křesťan a Druhá Tráva, Žobráci, Pavel Bobek. Country fest sa usporiada prevažne prvý víkend po Jánošíkových slávnostiach.

Cyrilo-metodské dni

Sviatok vierozvestcov, ktorý je v Terchovej spojený z rôznymi kultúrnymi aktivitami ako organový koncert v kostole, gospelové koncerty, spevácke zbory zo Slovenska ale aj zahraničia, folklórne súbory, usporiadajú sa rôzne vernisáže, ale hlavne ide o duchovné stretnutia veriacich spojené s procesiou.

Hubertove dni

Sú spojené opäť s cirkevnou oslavou kedy býva počas sv. omše obetovaný poľovnícky úlovok, ďalej už sa organizujú poľovnícke hody spojené s ochutnávkami špecialít z diviny.

Dni svätého Martina

Počas týchto dní Terchová oslavuje patróna prvého kostola, ktorý už neexistuje ale stojí na jeho mieste domov dôchodcov kde je na pamiatku tohto kostola postavená kaplnka sv. Martina. V Terchovej sa na počesť tohto svätého usporiada jarmok, vystupujú detské folklórne súbory, terchovský muzikanti, literárno-dramatický krúžok a spevácke zbory.

Jasličková pobožnosť

25.december je deň, keď sa stretávajú veriaci v kostole na slávnosti narodenia Krista, spojené s nádherným folklórnym vystúpením a prezentovaním Terchovských kolied a spevov ktoré sú známe v širokom okolí.

Terchová Mapa

Obľúbené Odkazy

Vzdialenosť Miest

Žilina25 km
Dolný Kubín29 km
Kysucké N.Mesto35 km
Čadca38 km
Ružomberok46 km
Martin51 km
Liptovský Mikuláš72 km
Banská Bystrica107 km
Poprad124 km
Nitra168 km
Bratislava222 km
Košice226 km